Ach ten Silvestr… Jak pomoci pejskovi, který se bojí

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet radí > Psí veterina > Ach ten Silvestr… Jak pomoci pejskovi, který se bojí
 

Vážení zákazníci,
bohužel musíme vám sdělit smutnou zprávu, ke dni 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.cz
Děkujeme za projevenou důvěru a přízeň.
Případné reklamace řešte prosím standardně, přes naše kontaktní údaje.
S láskou, tým Lavpet.cz

 
 
Mohlo by Vás zajímat

 
 

Ach ten Silvestr… Jak pomoci pejskovi, který se bojí

Silvestr je pro mnohé pejskaře dnem stresu a čekání, než skončí oslavy. Mnoho pejsků s ohňostrojem a dělobuchy nemá problém, nereagují téměř vůbec. Ale je mnoho takových, kteří pociťují hrůzu a paniku. Zde jsou rady přímo od veterinářů, které by vám mohly pomoci zvládnout silvestrovský hluk.

Existuje mnoho odborných informací, které radí, že na zvládnutí hluku je třeba dlouhodobě pracovat. To ale vzhledem k nedostatku času nestihnete. Tohle však udělat můžete. V kritickém období platí některá opatření, která se vyplatí respektovat:

- Pokud váš pejsek normálně běhá volně, během svátků a přímo na Silvestra, kdy se hluk petard ozývá už od rána, ho raději venčete na vodítku.

- Pokud je to možné, během nejhlučnější doby na procházku vůbec nechoďte, případně jen velmi krátce, a do míst, která pejsek dobře zná.

- Zkuste sebou na procházku vzít oblíbenou hračku nebo pamlsky a v momentě, když zaslechnete výbuch, odpoutejte jeho pozornost hrou. Důležité je nemyslet na pejskův strach, i majitel musí být v pohodě jak je to možné, jinak to pejsek vycítí.

- V kritické době zůstaňte se svým zvířátkem a snažte se ho zabavit a rozptýlit.

-  Ustelte svému mazlíčkovi na místě, kde jsou zvuky ulice nejméně slyšet. Vhodná může být například koupelna. Nebo zvolte takové místo, kde se při předešlých Silvestrech váš pejsek schovával.  Můžete mu pustit hudbu, ta pomůže přehlušit intenzitu dělobuchů. Cílem je, aby měl pejsek své bezpečné útočiště a cítil se v rámci možností komfortně.

- Pokud musíte nebo chcete odejít a nechat pejska doma, nechte ho na obvyklém místě, nikam ho nezavírejte, zatáhněte závěsy nebo žaluzie, odstraňte z dosahu vše co by mu mohlo ublížit.

- Tělesný kontakt je ve stresových chvílích velmi důležitý – pohlaďte svého pejska, klidně na něj mluvte, dodávejte mu odvahu.

- Zázračná „protisilvestrovská“ pilulka neexistuje. Pokud ale navštívíte veterináře, měl by vám poradit, případně nabídnout nějaké možnosti, které alespoň pomohou zmírnit panické projevy psa.

Nikdy nepodávejte léky bez konzultace s veterinářem. To co zabralo minulý rok, nyní už nemusí, nebo se mohl změnit například zdravotní stav pejska. Ještě to stihnete, zajděte k nejbližšímu odborníkovi.

Foto: pixabay

 

 
 
 
Doporučujeme pro psy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze