Mýty a pověry o kočkách – ne všechno co jste slyšeli je pravda

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet radí > Kočky > Mýty a pověry o kočkách – ne všechno co jste slyšeli je pravda
 

Vážení zákazníci,
bohužel musíme vám sdělit smutnou zprávu, ke dni 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.cz
Děkujeme za projevenou důvěru a přízeň.
Případné reklamace řešte prosím standardně, přes naše kontaktní údaje.
S láskou, tým Lavpet.cz

 
 
Mohlo by Vás zajímat

 
 

Mýty a pověry o kočkách – ne všechno co jste slyšeli je pravda

Existuje mnoho mýtů a pověr, které jsou tak hluboko zakořeněné, že je bereme jako samozřejmost. Věřte tomu, že kočky dokážou i plavat, dokonce lovit ryby, nepřibírají proto, že jste je nechali vykastrovat a už vůbec nemilují procházky na vodítku jako pes. Obojek pro kočku ani nekupujte. 

Vzít kočku na procházku ven je super nápad 

Máte pocit viny, že Váš miláček je stále doma, a tak ho vezmete ven? Chyba! Kočičí WC má doma. Nemusí chodit ven aby vykonala svou potřebu. Nepotřebuje se proběhnout, stačí jí klasické hračky pro kočky. Nepotřebuje se setkávat s ostatními kočkami. Má Vás. Nepotřebuje ani vidět ptáky a dýchat čerstvý vzduch. To může i doma na okenním parapetu. Pokud kočku žijící v bytě vezmete ven na procházku, způsobíte jí obrovský stres, který může přejít až do paniky. Samozřejmě pokud jí učíte chodit ven už od malička anebo jí pouštíte na dvůr, který je izolovaný od nebezpečného okolí, tak si za čas na prostor zvykne a může takové vycházky doopravdy milovat.

Kočky po kastraci přibírají

Ano, kastrace může vést k mírné obezitě, ale kastrace samotná není hlavní příčinou. Organizmus kastrované kočky je ochuzený o normální přirozené hormonální pochody, které v přirozeném prostředí zvyšují potřebu být v kondici. Méně pohybu, fyzických aktivit (nemusí si hledat partnera a stravu po okolí) způsobuje menší výdaj energie. Pokud kočku krmíte i nadále tak vydatně jako před kastrací, bude pro ni přirozené přibrat. Proto jí větší porce nepodávejte, i když je bude vyžadovat. Radši jí jídlo rozdělte a porcujte já ho během celého dne.    

Kočka má nejradši ryby

Často se setkáváme s názorem, že kočka je milovnicí ryb a mořských plodů. Těžko říct z čeho tento mýtus vznikl, když většinu kočičí stravy tvoří myši. Je možné, že pokud bude od malička žít u moře, tak bude mít ryby ráda, jelikož jí je bude nosit její matka jako hlavní potravu. Ale taková preference je rozhodně získaná, ne vrozená.

Kočka neumí plavat

Kočka plavat umí, ale nerada se namáčí, jen do té doby, kdy to pro ni je nevyhnutelné. Tak jako například kočka rybářská, která žije na březích řek v Jižní a Jihovýchodní Asii. Živí se převážně potravou z vody – rybami, žábami, raky či vodním hmyzem. Její příbuznou z Jihovýchodní Asie, Bornea, Sumatry a Malajského poloostrova je kočka plochočelá. Je ráda poblíž vody. Další dobře známá je i tzv. Turecká kočka Van, která ráda plave, a ještě raději ve vodě loví. Vyvinula se v izolovaném přírodním prostředí v okolí tureckého jezera Van, kde se mohla živit jen potravou, která se v něm nacházela.

 
 
 
Doporučujeme pro kočky
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze