Syrová strava nemusí být nebezpečná, když víte jak na to

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet radí > Kočky > Syrová strava nemusí být nebezpečná, když víte jak na to
 

Vážení zákazníci,
bohužel musíme vám sdělit smutnou zprávu, ke dni 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.cz
Děkujeme za projevenou důvěru a přízeň.
Případné reklamace řešte prosím standardně, přes naše kontaktní údaje.
S láskou, tým Lavpet.cz

 
 
Mohlo by Vás zajímat

 
 

Syrová strava nemusí být nebezpečná, když víte jak na to

Pokud chcete dopřát Vaší kočce to nejlepší anebo jí nechcete dávat průmyslově vyrobené krmivo pro kočky, můžete zvolit stravu, která je označovaná zkratkou BARF. 

BARF je zkratka z anglického slova Biologically Appropriate Raw Foods. Je to metoda krmení přirozenou a syrovou stravou – syrové maso, syrové kosti a syrová zelenina. Vynecháním tepelného zpracování se zachovávají všechny bioaktivní látky v celém původním množství a spektru.

Kopírujte přírodu

„Barfování“ kopíruje přirozenou výživu volně žijících koček, což výrazně přispívá i ke kvalitě života těch domácích. Možná se Vám tato představa bude trošku příčit, ale je přirozené, že kočky sní svou kořist tak jak je. Celou. Proto stravování BARF funguje na tomto principu.

Krmit kočku podle přírodního modelu si od chovatele vyžaduje určitou míru vědomostí, a hlavně ochotu se problematice věnovat. Sáhnout po průmyslově vyrobené potravě z obchodu je nejjednodušší cesta a nezabírá moc času.

Pokud se ovšem rozhodnete pro syrovou stravu, určitě litovat nebudete. Dokonce můžete své kočce pomoct. Pokud trpí onemocněními jako jsou alergie či intolerance, časem je můžete stravou zcela eliminovat.   

Jaké má být složení?

Syrové krmivo pro kočky by mělo obsahovat 70 % masa, 20 % kostí a 10 % rostlinných složek jako jsou byliny, ovoce či zelenina. S důrazem samozřejmě na zeleninu.

Abyste předešli možnému nakažené bakteriemi salmonelózy anebo parazity, tak musíte maso po nákupu na dva dni zamrazit a až potom ho kočce podávat.

Procento rostlinných složek v potravě zabezpečíte směsí sušeného ovoce, zeleniny, vloček a určitě nesmí chybět ani sušené ryby. Stejně do stravy přidávejte doplňky výživy s obsahem minerálů a stopových prvků.  

Výrobci, kteří připravují BARF stravu jí dělají bez chemikálií a konzervantů a velmi šetrnými výrobními postupy.

Save

 
 
 
Doporučujeme pro kočky
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze