Zajímavosti ze světa koček: To jste o nich možná nevěděli

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet radí > Kočky > Zajímavosti ze světa koček: To jste o nich možná nevěděli
 

Vážení zákazníci,
bohužel musíme vám sdělit smutnou zprávu, ke dni 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.cz
Děkujeme za projevenou důvěru a přízeň.
Případné reklamace řešte prosím standardně, přes naše kontaktní údaje.
S láskou, tým Lavpet.cz

 
 
Mohlo by Vás zajímat

 
 

Zajímavosti ze světa koček: To jste o nich možná nevěděli

Mňouká, přede, má drsný jazýček, ráda se k vám přitulí. Ale především je to osobnost. Každá je jiná, Ale věděli jste, že...


Je mistr ve vyjednávání

Odborníci na kočky tvrdí, že dospělé mňoukají jen proto, aby se s člověkem dorozuměly. Jinak by tu potřebu neměly. Mají prý až 100 různých hlasových projevů a používají je podle toho, čeho chtějí dosáhnout. Jsou neodbytné a mění způsob domáhání se něčeho do té doby, než dosáhnou toho, co si umínily.

Má „senzory“, které jí pomáhají přežít

Kočka může spadnou z až 300 m výšky a nemusí se jí nic stát. Je to díky vyrovnávacímu reflexu, pomocí kterého se dokáže v průběhu letu přetočit za každých okolností tlapkami dolů. Jedinečná stavba páteře ztlumí náraz, který by jinak znamenal smrt. Na tlapkách mají také senzory, kterými dokážou vycítit zemětřesení.

Může být alergická na váš byt a prostředí, ve kterém žije? 

Ano, může. Podle nejnovějších studií trpí i kočky astmatem a dalšími alergickými projevy, které jim způsobuje člověk. Chováme je v uzavřených prostorech s klimatizací, škodí jim cigaretový kouř, mohou být citlivé na roztoče nebo na prašné prostředí.

Její mozek pracuje rychleji než počítač  

Vědci to prý změřili přesně. V roce 2010 zjistili, že mozek kočky pracoval 83krát rychleji než tehdejší nejmodernější počítač. Ať už si o tom myslíme cokoliv, jisté je, že mozek koček, i když je malý, má strukturu až na 90 procent podobný tomu našemu. Jejich mozková kůra, to je ta část, která zpracovává informace, je složitější než u psů. Měly by tedy být vnímavější na různé podněty. Ale tomu majitelé pejsků určitě neuvěří. 

Přemíra hlazení jí způsobuje stres

Zní to paradoxně a zřejmě to neplatí všeobecně u každé kočky. Ale pokud si dáváte kočku na kolena a stále ji jen hladíte, můžete jí způsobovat stres. Kočky jsou nezávislí tvorové, potřebují občas svůj prostor a klid. Ne jako pes, který na hlazení a drbání nedá dopustit a často ho vyžaduje.

 
 
 
Doporučujeme pro kočky
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze