Lavpet radí

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet radí
 

Vážení zákazníci,
bohužel musíme vám sdělit smutnou zprávu, ke dni 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.cz
Děkujeme za projevenou důvěru a přízeň.
Případné reklamace řešte prosím standardně, přes naše kontaktní údaje.
S láskou, tým Lavpet.cz

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 
 
Nejnovější články

Užijte si zimu s vaším mazlíčkem

Zima je v plném proudu a při oblékání na vycházky myslete i na své čtyřnohé mazlíčky.

My vám dáme pár tipů, jak by měl správný pán zabezpečit před zimou svého pejska.
Číst víc

Ach ten Silvestr… Jak pomoci pejskovi, který se bojí

Silvestr je pro mnohé pejskaře dnem stresu a čekání, než skončí oslavy. Mnoho pejsků s ohňostrojem a dělobuchy nemá problém, nereagují téměř vůbec. Ale je mnoho takových, kteří pociťují hrůzu a paniku. Zde jsou rady přímo od veterinářů, které by vám mohly pomoci zvládnout silvestrovský hluk.

Číst víc

Holistické krmivo? Ale co to přesně je?

Jíst zdravě, nejlépe v BIO kvalitě, je u lidí „trendy“. Ale čím dál vážněji se chovatelé psů zamýšlí i nad stravou svého psa nebo kočky. Pokud hledají nejvyšší kvalitu, určitě se dostanou k tzv. holistickým krmivům. Co to ale znamená a jaké to přináší výhody, když krmíme holisticky?

Číst víc

10 tipů na dobře „vychlazeného“ psa

Vlna veder, která právě začala, má být podle meteorologů dosud nejteplejší.  Zde je několik tipů, aby se váš miláček neuvařil ve vlastní šťávě.

Číst víc

Lavpet radí – online veterinární poradna III.

Vy jste se ptali, naše veterinářka MVDr. Zuzana Juházsová odpověděla. Přečtěte si ty nejzajímavější případy, možná, že v nich najdete odpověď na problém, který trápí vašeho pejska, kočičku nebo jiné domácí zvířátko.

Číst víc

Lavpet radí – online veterinární poradna II.

Vy jste se ptali, naše veterinářka MVDr. Zuzana Juhászová odpovídala. Přečtěte si ty nejzajímavější případy, je možné, že v nich i vy najdete odpověď na problém, který trápí vašeho pejska, kočičku nebo jiné domácí zvířátko.

 

Číst víc

Blechy a klíšťata? Ochraňte svoje zvířátka!

V dnešní době existuje v povědomí majitelů úplně běžná věc, a to ochrana jejich miláčků proti ektoparazitům jako jsou hlavně blechy a klíšťata. Někdy je však těžké vybrat si z nabídky, vybrat si preparát, který zvířátku nejlépe vyhovuje.

Číst víc

Lavpet radí – online veterinární poradna I.

Vy jste se ptali, naše veterinářka MVDr. Zuzana Juhászová odpověděla. Přečtěte si ty nejzajímavější případy, možná v nich i vy najdete odpověď na problém, který trápí vašeho pejska, kočičku nebo jiné domácí zvířátko.

Číst víc

Jak pejska připravit na Silvestra?

Silvestr je pro mnohé pejskaře dnem stresu a čekání, než oslavy utichnou. Mnoho pejsků s ohňostrojem a dělbuchy nemá problém, nereagují téměř vůbec. Ale je mnoho takových, kteří pociťují hrůzu a paniku. Veterinářka Zuzana Juhászová shrnula několik metod, které by vám mohly pomoci zvládnout silvestrovský hluk.

Číst víc

Má význam oblékat pejsky v zimním období?

V současnosti je velkým trendem oblékat pejsky v zimě. Tak jako existují rozdíly ve snášenlivosti tepla a zimy u lidí, tak existují i mezi psy. Odpověď na otázku, jestli oblékat nebo neoblékat pejsky záleží na mnoha faktorech. V úvahu bereme velikost plemene, jestli je pejsek krátkosrstý nebo dlouhosrstý, jeho pohybovou aktivitu, jestli se jedná o venkovního nebo domáckého pejska a jestli absolvuje krátké nebo dlouhé procházky venku.

Číst víc

Jak se v zimě postarat o psí tlapky?

Posypová sůl na chodníky znamená v zimním období pro psí tlapky doslova pohromu. Jestliže je chcete ochránit, měli byste dodržovat základní pravidla.

Číst víc

Mrzne? Nezapomeňte přikrmovat ptáčky

Ty druhy ptáků, kteří u nás zůstávají na zimu, ocení přikrmování od člověka. Zejména, když teplota výrazně klesne pod bod mrazu a navíc se k tomu přidruží sněhová pokrývka. Pohled, když vám před oknem defilují ptáci různých velikostí a barev a spokojeně zobou, se nedá ničím nahradit.

Číst víc

Tahání za vodítko, častý problém

Je to nejčastější problém majitelů psů, kteří přichází na cvičiště. A stejně tak je to nejvíc konzultovaná otázka v rámci poradenství. 

Číst víc

Jak se psi učí?

Každý majitel psa by měl mít alespoň základní znalosti o schopnosti psů se učit. Pokud je máte, dokážete korigovat psí chování podle vašich potřeb. V tomto článku si velmi jednoduše vysvětlíme tři základní způsoby, které v kynologii používáme.

Číst víc

Manuál pro začínajícího akvaristu. Jak si založit akvárium

Máte v sobě vášeň pro akvaristiku, anebo absolutně nevíte, jak začít? Nabízíme vám několik rad, které vám pomůžou ulehčit první kroky v této oblasti.

Číst víc

Kdy ryby spí, mají paměť a jakého věku se tito „mazlíčkové“ dožívají?

Jak dlouho ryby žijí?

V zajetí se zřejmě dožívají více než v přirozeném prostředí, protože v akváriu nemají přirozené nepřátele. Tak například, jedna z mála studií uvádí, že taková mřenka nádherná se může dožít až kolem 24 let, což je tedy víc než dost. V průměru by se rybičky v akváriu mohly dožívat tak 16,2 roků. Záleží na tom, jak kvalitní prostředí jim připravíme.

Číst víc

Každý má své vlastní potřeby. Co potřebuje andulka a kanárek?

Nejdůležitější je rozhodnout se. Pokud se ještě necítíte na chov papagájí a radši byste si vyzkoušeli něco menšího, vítejte mezi milovníky andulek a kanárků. Jaké jsou jejich specifické potřeby?

Číst víc

Krmivo pro kočky může být i zdravé. Co by kupovala zvířata…?

Pokud nechceme, aby naše kočka či náš pes skončili kvůli naší pohodlnosti na veterinární klinice s různými nemocemi, věnujme maximální pozornost jejich stravě.

Přiznejme si, že náš ne celkem optimální životní styl a stravovací návyky velmi často přenášíme i na své domácí mazlíčky. Pro nedostatek času jim prostě nasypeme nějaké granule a kdejakou konzervu z obchodu. Často i tu nejlevnější… Toto ale není na dlouhodobě udržitelné řešení.

Číst víc

Zajímavosti ze světa koček: To jste o nich možná nevěděli

Mňouká, přede, má drsný jazýček, ráda se k vám přitulí. Ale především je to osobnost. Každá je jiná, Ale věděli jste, že...

Číst víc

Toxoplazmóza u koček: Nemoc, která straší všechny nastávající matky

Chystáte se mít přírůstek v rodině a máte kočku? Pravděpodobně zaslechnete z každé strany: Pozor na toxoplazmózu. Nepodléhejte zbytečné panice.

Číst víc

Syrová strava nemusí být nebezpečná, když víte jak na to

Pokud chcete dopřát Vaší kočce to nejlepší anebo jí nechcete dávat průmyslově vyrobené krmivo pro kočky, můžete zvolit stravu, která je označovaná zkratkou BARF. 

Číst víc

Mýty a pověry o kočkách – ne všechno co jste slyšeli je pravda

Existuje mnoho mýtů a pověr, které jsou tak hluboko zakořeněné, že je bereme jako samozřejmost. Věřte tomu, že kočky dokážou i plavat, dokonce lovit ryby, nepřibírají proto, že jste je nechali vykastrovat a už vůbec nemilují procházky na vodítku jako pes. Obojek pro kočku ani nekupujte. 

Číst víc

Kočka se rodí jako masožravec. Potřebuje i zeleninu?

Vaše kočka není vybíravá, a to s tím možná z vlastních zkušeností nebudete souhlasit. Koneckonců Vaše kočka by snědla všechno, co jí dáte na talíř. Co by však měla jíst určitě a co jí nemůžete odepřít?

Číst víc

Proč si na Vás kočka lehá? Rozhodla se, že Vás bude léčit.

Hledáte domeček anebo pelech pro kočku? Možná ho ani nebudete potřebovat, protože bude spát u Vás anebo dokonce na Vás. Co jí k tomu vede? 

Číst víc

Výchova psa je umění. Když ho zvládnete, stanete se mistry.

Výchova psa začíná s prvním kontaktem, ale to není výcvik. Výcvik, jak ho běžně lidé vnímají, je výuka psa reagovat na povely. Ty nám pomáhají při komunikaci se psem. Ale výcvik může být různý, od učení k poslušnosti, obrany, přes speciální pachové dovednosti (stopování, vyhledávání lidí, drog, výbušnin) až po výcvik vodících a asistenčních psů či široké spektrum psích sportů.

Číst víc

Pejsek z útulku. Vyberte si správně a budete spokojeni

Pokud jste se rozhodli si osvojit pejska z útulku, patří vám v první řadě dík, že pomůžete jednomu z těch, kteří neměli štěstí na majitele.

Číst víc

Na příchod štěňátka je třeba se připravit

Když už jsme se zodpovědně rozhodli, že do našeho života přijde nový člen – psík, a vybrali jsme si jaký, blíží se už ta krásná chvíle, kdy si můžeme jít pro štěňátko.

Většinou nejdříve hledáme pro psa jméno (pokud se jménem psa pracujete správně, dokážete zázraky). Na štěňátko je však nutné se poctivě připravit.

Číst víc

Psi – Fikce a fakta

Lidská představa o psech je značně zkreslená, v čemž mě neustále utvrzují setkání s majiteli psů. Běžně popisují chování svých psů tak, jako by za ně nebyli zodpovědní lidé, ale psi. Když se jim něco nedaří, většinou za to může pes, protože je takový nebo jinaký. Pes je v tom však vždycky nevinně. Dělá pouze to, co ho naučíme a co mu dovolíme.

Číst víc

Správně vybudované jméno pro psa je malý zázrak

Když do výcvikového centra přicházejí majitelé psů na konzultace, jedna z prvních věcí, o které se zajímám, je reakce psa na jméno. Napoví velmi o výchově a vztahu mezi psem a majitelem. Psa pustíme na volno v cizím prostředí a majitel má na něho zavolat jménem.

Číst víc

Chceme psa! Je nutné vše zvážit a dobře si to promyslet

Chceme psa! V této jednoduché větě se skrývá obrovská zodpovědnost. Během života s ním budete prožívat krásné chvíle, hodně radosti a zábavy. Bude to nový člen Vaší rodiny. Pes je úžasný společník, věrný přítel, ale je třeba si uvědomit, že během svého života Vám přinese i mnoho starostí.

Číst víc

Zubní kámen a jak se starat o psí zuby

Častou komplikací ve středním a vyšším věku je tvorba zubního kamene. Mnozí majitelé, protože nejsou dostatečně informovaní, většinou tyto problémy podceňují a přitom neví, jak vážný dopad může mít toto onemocnění na celkový zdravotní stav psa.

Číst víc

Torze žaludku, strašák velkých plemen

Torze je opravdu jako strašák, nevíme kdy, kde a koho si vybere. Nepředvídatelné onemocnění, které, když se včas neřeší, dopadne fatálně.

Číst víc

Štěně a zdravotní péče

Opatřit si štěně je vážné rozhodnutí, kterému předcházejí hodiny rozmýšlení  o výběru vhodného plemena na základě povahových rysů, velikosti a spolehlivého chovatele. Všechno je jen prvním krokem, kterým to začíná. Starat se o psa vyžaduje zodpovědnost a pejskovi věnovat kromě lásky i výcvik a zdravotní péči.

Číst víc

Nejčastější onemocnění srdce u psů

Srdce je sval, který je namáhaný po celý život. Je to roznašeč kyslíku, který je nepostradatelnou složkou organizmu. Narušením oběhového systému dochází k celkovému narušení organizmu. Přizpůsobivost a kompenzační mechanismy srdce jsou však limitované. Vhodnou terapií můžeme degenerativní proces zpomalit a pejskovi kardiakovi zkvalitnit jeho život na optimum.

Číst víc

Pyometra – nejnebezpečnější onemocnění fenek

Pyometra je zánětlivé onemocnění a patří mezi život ohrožující onemocnění hlavně proto, že si majitel obvykle ani nevšimne, že je s fenkou něco v nepořádku.

Číst víc

Parvoviróza, nebezpečí, zejména pro štěňata

Parvoviróza je virusové onemocnění, které může zkomplikovat život nejen štěňátku ve věku do 12 týdnů. Projevuje se především u štěňat bez imunity. I tomuto onemocnění jsou některá plemena náchylnější, např.: rotvajler, dobrman, labrador a pitbul. Kříženci jsou vůči tomuto onemocnění odolnější.

Číst víc

Otravy psa a jak si s nimi poradit

Nebezpečí otravy číhá na každém kroku. V každé domácnosti najdeme věci, které můžou psovi způsobit i smrt. Ohroženou skupinou jsou kromě štěňat, která jsou charakteristická svojí zvědavostí i psi „ochutnávači“, kteří si nenechají ujít žádný pamlsek, který se jim nabízí. Každý majitel by měl svého psa znát a zajistit jeho bezpečí doma i venku.

Číst víc

Střevní endoparazitóza, co všechno může způsobit?

Představa, že v nevinném tělíčku naších mazlíčků jsou cizopasní paraziti různých druhů a tvarů způsobuje nepříjemné pocity asi každému majiteli. Často se zapomíná, že je potřebné chránit psi vůči nebezpečným endoparazitům, kteří dokážou znepříjemnit život našich mazlíčků. Nebezpečné jsou především u štěňátek, u kterých hrozí jejich masivní přemnožení. Pomoci můžou antiparazitika pro psy.

Číst víc

Boj proti obezitě u psů a její rizika. Jak poznám, že je můj pes obézní?

Každý někdy zažil vyčítavý pohled jeho mazlíčka, když se dožadoval odměny a ví, jak těžké je odmítnout a nevyhovět tomuto požadavku. Je třeba si uvědomit, že je jen na nás, jak bude pes vypadat. Obezitou trpí 24-30 % psí populace.

Číst víc
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze