Mrzne? Nezapomeňte přikrmovat ptáčky

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet radí > Malá zvířata > Mrzne? Nezapomeňte přikrmovat ptáčky
 

Vážení zákazníci,
bohužel musíme vám sdělit smutnou zprávu, ke dni 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.cz
Děkujeme za projevenou důvěru a přízeň.
Případné reklamace řešte prosím standardně, přes naše kontaktní údaje.
S láskou, tým Lavpet.cz

 
 
Mohlo by Vás zajímat

 
 

Mrzne? Nezapomeňte přikrmovat ptáčky

Ty druhy ptáků, kteří u nás zůstávají na zimu, ocení přikrmování od člověka. Zejména, když teplota výrazně klesne pod bod mrazu a navíc se k tomu přidruží sněhová pokrývka. Pohled, když vám před oknem defilují ptáci různých velikostí a barev a spokojeně zobou, se nedá ničím nahradit.

Ale víte, jak správně přikrmovat? Přečtěte si několik rad, které vám pomohou při vašem chvályhodném úsilí.

Krmítko

Na materiálu tolik nezáleží, hlavně, aby mělo nějakou stříšku anebo ochranu před vodou a sněhem. Raději, pokud to půjde, ať je větší, aby dostaly šanci i větší druhy ptáků. Krmítka dostanete v našem e-shopu.     

Umístění krmítka

Místo vybereme klidné a přehledné, minimálně 1,5 metru od země a cca 2 metry od nejbližšího stromu. Ideálně tak, aby se k němu nemohla dostat kočka.

Co jim nabídnout?

Samozřejmě, ideální je koupit si hotové směsi přímo od výrobců. Prodáváme je i u nás. Ale svépomocí můžeme ptáčkům naservírovat ovesné vločky, neslanou strouhanku, maso nakrájené na kousky, strouhanou mrkev, tvaroh, kousek tučného z masa nebo lůj. Ze semen je ideální slunečnice, proso, mák, lněné semínko, semeno řepky olejné, nalámané kousky vlašských ořechů anebo rozdrcené lískové oříšky. V přírodě také můžeme nasbírat plody jeřabin, hlohu, pokud máme vyzkoušené i plody černého bezu, anebo dokonce rakytník, ten ptáčci také přivítají.

Co nedávat!

I potrava pro ptáčky musí být kvalitní. Proto se raději vyhněte zbytkům z kuchyně, těstovinám, slaným, silně kořeněným a uzeným výrobkům… To všechno může nadělat víc škody než užitku. Může to způsobit střevní problémy nebo dokonce i úhyn ptáků.

Kdy ano, kdy ne

Prosinec je ideální na to, abychom s přikrmováním začali. Když je teplejší počasí, dáváme menší dávky, protože ptáčkové si ještě dokážou nají potravu i jinde. Pokud přituhne, dávku zvyšte. Pokračujte až do března, kdy se už příroda začne definitivně probouzet. 

Foto: pixabay.com

 
 
 
Doporučujeme
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze