Manuál pro začínajícího akvaristu. Jak si založit akvárium

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet radí > Malá zvířata > Manuál pro začínajícího akvaristu. Jak si založit akvárium
 

Vážení zákazníci,
bohužel musíme vám sdělit smutnou zprávu, ke dni 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.cz
Děkujeme za projevenou důvěru a přízeň.
Případné reklamace řešte prosím standardně, přes naše kontaktní údaje.
S láskou, tým Lavpet.cz

 
 
Mohlo by Vás zajímat

 
 

Manuál pro začínajícího akvaristu. Jak si založit akvárium

Máte v sobě vášeň pro akvaristiku, anebo absolutně nevíte, jak začít? Nabízíme vám několik rad, které vám pomůžou ulehčit první kroky v této oblasti.

Příprava akvária

Pokud jste se rozhodli pro určitou velikost akvária, vybrali jste místo kam ho umístíte, nejdříve jej  dobře umyjte teplou vodou. Bez saponátů nebo jiných chemikálií, protože ty by se vám z povrchu skla jen velmi těžko smyly a mohly by znečistit rybám vodu. Pod akvárium položte polystyrénovou desku, která zabezpečí dokonalé lůžku pro nádobu. Po uložení na trvalé místo můžete akvárium ještě jednou umýt teplou vodou.

Výběr vhodného pozadí

Na výběr je mnoho druhů a možností. Pozadí může být jako plakát nebo může mít dokonce i polystyrénový spodek. Zadní část akvária se dá obložit např. i kamínky, ale získá tím na váze.

Jaké zvolit dno?

Na dno patří například křemičitý písek nebo nějaký jiný základ, který se dá také koupit. Možná, že se rozhodnete pro písek, který si přinesete z přírody. V obou případech je nutné ho proprat a převařit. Dno by se mělo směrem od zadní k přední stěně svažovat. U zadní stěny může být vysoké např. 6 centimetrů, u přední 2 centimetry. Případné kameny v akváriu nesmí být ostré, aby se o ně rybičky neporanily.

Voda, rostliny dekorace

Vodu do akvária byste měli mít ošetřenou přípravkem proti chlóru. Napusťte jen jednu třetinu, zasaďte rostliny a vložte dekorace. Potom dolijte vodu těsně pod okraj. Naistalujte potřebnou techniku. Jakou, to vám poradí odborníci v prodejnách s potřebami pro chovatele nebo v e-shopech. Pak dolijte zbylou vodu.

Ryby do akvária

Takto připravené akvárium nechte alespoň týden odstát, rostliny zakořenit a spusťte ho jako ve standardním provozu. Asi po týdnu se vytvoří vhodné klima pro vpuštění rybiček.

 
 
 
Doporučujeme
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze