Psí veterina

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet radí > Psí veterina
 

Vážení zákazníci,
bohužel musíme vám sdělit smutnou zprávu, ke dni 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.cz
Děkujeme za projevenou důvěru a přízeň.
Případné reklamace řešte prosím standardně, přes naše kontaktní údaje.
S láskou, tým Lavpet.cz

 
 
Mohlo by Vás zajímat

 
 

Užijte si zimu s vaším mazlíčkem

Zima je v plném proudu a při oblékání na vycházky myslete i na své čtyřnohé mazlíčky.

My vám dáme pár tipů, jak by měl správný pán zabezpečit před zimou svého pejska.
Více
 

Ach ten Silvestr… Jak pomoci pejskovi, který se bojí

Silvestr je pro mnohé pejskaře dnem stresu a čekání, než skončí oslavy. Mnoho pejsků s ohňostrojem a dělobuchy nemá problém, nereagují téměř vůbec. Ale je mnoho takových, kteří pociťují hrůzu a paniku. Zde jsou rady přímo od veterinářů, které by vám mohly pomoci zvládnout silvestrovský hluk.

Více
 

Holistické krmivo? Ale co to přesně je?

Jíst zdravě, nejlépe v BIO kvalitě, je u lidí „trendy“. Ale čím dál vážněji se chovatelé psů zamýšlí i nad stravou svého psa nebo kočky. Pokud hledají nejvyšší kvalitu, určitě se dostanou k tzv. holistickým krmivům. Co to ale znamená a jaké to přináší výhody, když krmíme holisticky?

Více
 

10 tipů na dobře „vychlazeného“ psa

Vlna veder, která právě začala, má být podle meteorologů dosud nejteplejší.  Zde je několik tipů, aby se váš miláček neuvařil ve vlastní šťávě.

Více
 

Lavpet radí – online veterinární poradna III.

Vy jste se ptali, naše veterinářka MVDr. Zuzana Juházsová odpověděla. Přečtěte si ty nejzajímavější případy, možná, že v nich najdete odpověď na problém, který trápí vašeho pejska, kočičku nebo jiné domácí zvířátko.

Více
 

Lavpet radí – online veterinární poradna II.

Vy jste se ptali, naše veterinářka MVDr. Zuzana Juhászová odpovídala. Přečtěte si ty nejzajímavější případy, je možné, že v nich i vy najdete odpověď na problém, který trápí vašeho pejska, kočičku nebo jiné domácí zvířátko.

 

Více
 

Blechy a klíšťata? Ochraňte svoje zvířátka!

V dnešní době existuje v povědomí majitelů úplně běžná věc, a to ochrana jejich miláčků proti ektoparazitům jako jsou hlavně blechy a klíšťata. Někdy je však těžké vybrat si z nabídky, vybrat si preparát, který zvířátku nejlépe vyhovuje.

Více
 

Lavpet radí – online veterinární poradna I.

Vy jste se ptali, naše veterinářka MVDr. Zuzana Juhászová odpověděla. Přečtěte si ty nejzajímavější případy, možná v nich i vy najdete odpověď na problém, který trápí vašeho pejska, kočičku nebo jiné domácí zvířátko.

Více
 

Jak pejska připravit na Silvestra?

Silvestr je pro mnohé pejskaře dnem stresu a čekání, než oslavy utichnou. Mnoho pejsků s ohňostrojem a dělbuchy nemá problém, nereagují téměř vůbec. Ale je mnoho takových, kteří pociťují hrůzu a paniku. Veterinářka Zuzana Juhászová shrnula několik metod, které by vám mohly pomoci zvládnout silvestrovský hluk.

Více
 

Má význam oblékat pejsky v zimním období?

V současnosti je velkým trendem oblékat pejsky v zimě. Tak jako existují rozdíly ve snášenlivosti tepla a zimy u lidí, tak existují i mezi psy. Odpověď na otázku, jestli oblékat nebo neoblékat pejsky záleží na mnoha faktorech. V úvahu bereme velikost plemene, jestli je pejsek krátkosrstý nebo dlouhosrstý, jeho pohybovou aktivitu, jestli se jedná o venkovního nebo domáckého pejska a jestli absolvuje krátké nebo dlouhé procházky venku.

Více
 

Jak se v zimě postarat o psí tlapky?

Posypová sůl na chodníky znamená v zimním období pro psí tlapky doslova pohromu. Jestliže je chcete ochránit, měli byste dodržovat základní pravidla.

Více
 

Zubní kámen a jak se starat o psí zuby

Častou komplikací ve středním a vyšším věku je tvorba zubního kamene. Mnozí majitelé, protože nejsou dostatečně informovaní, většinou tyto problémy podceňují a přitom neví, jak vážný dopad může mít toto onemocnění na celkový zdravotní stav psa.

Více
 

Torze žaludku, strašák velkých plemen

Torze je opravdu jako strašák, nevíme kdy, kde a koho si vybere. Nepředvídatelné onemocnění, které, když se včas neřeší, dopadne fatálně.

Více
 

Štěně a zdravotní péče

Opatřit si štěně je vážné rozhodnutí, kterému předcházejí hodiny rozmýšlení  o výběru vhodného plemena na základě povahových rysů, velikosti a spolehlivého chovatele. Všechno je jen prvním krokem, kterým to začíná. Starat se o psa vyžaduje zodpovědnost a pejskovi věnovat kromě lásky i výcvik a zdravotní péči.

Více
 

Nejčastější onemocnění srdce u psů

Srdce je sval, který je namáhaný po celý život. Je to roznašeč kyslíku, který je nepostradatelnou složkou organizmu. Narušením oběhového systému dochází k celkovému narušení organizmu. Přizpůsobivost a kompenzační mechanismy srdce jsou však limitované. Vhodnou terapií můžeme degenerativní proces zpomalit a pejskovi kardiakovi zkvalitnit jeho život na optimum.

Více
 

Pyometra – nejnebezpečnější onemocnění fenek

Pyometra je zánětlivé onemocnění a patří mezi život ohrožující onemocnění hlavně proto, že si majitel obvykle ani nevšimne, že je s fenkou něco v nepořádku.

Více
 

Parvoviróza, nebezpečí, zejména pro štěňata

Parvoviróza je virusové onemocnění, které může zkomplikovat život nejen štěňátku ve věku do 12 týdnů. Projevuje se především u štěňat bez imunity. I tomuto onemocnění jsou některá plemena náchylnější, např.: rotvajler, dobrman, labrador a pitbul. Kříženci jsou vůči tomuto onemocnění odolnější.

Více
 

Otravy psa a jak si s nimi poradit

Nebezpečí otravy číhá na každém kroku. V každé domácnosti najdeme věci, které můžou psovi způsobit i smrt. Ohroženou skupinou jsou kromě štěňat, která jsou charakteristická svojí zvědavostí i psi „ochutnávači“, kteří si nenechají ujít žádný pamlsek, který se jim nabízí. Každý majitel by měl svého psa znát a zajistit jeho bezpečí doma i venku.

Více
 

Střevní endoparazitóza, co všechno může způsobit?

Představa, že v nevinném tělíčku naších mazlíčků jsou cizopasní paraziti různých druhů a tvarů způsobuje nepříjemné pocity asi každému majiteli. Často se zapomíná, že je potřebné chránit psi vůči nebezpečným endoparazitům, kteří dokážou znepříjemnit život našich mazlíčků. Nebezpečné jsou především u štěňátek, u kterých hrozí jejich masivní přemnožení. Pomoci můžou antiparazitika pro psy.

Více
 

Boj proti obezitě u psů a její rizika. Jak poznám, že je můj pes obézní?

Každý někdy zažil vyčítavý pohled jeho mazlíčka, když se dožadoval odměny a ví, jak těžké je odmítnout a nevyhovět tomuto požadavku. Je třeba si uvědomit, že je jen na nás, jak bude pes vypadat. Obezitou trpí 24-30 % psí populace.

Více
 
 
 
Doporučujeme pro psy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze