Psí výchova a výcvik

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet radí > Psí výchova a výcvik
 

Vážení zákazníci,
bohužel musíme vám sdělit smutnou zprávu, ke dni 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.cz
Děkujeme za projevenou důvěru a přízeň.
Případné reklamace řešte prosím standardně, přes naše kontaktní údaje.
S láskou, tým Lavpet.cz

 
 
Mohlo by Vás zajímat

POTŘEBUJETE SE PORADIT S ODBORNÍKEM?

Martin Martiš

Psům doopravdy rozumí. Kynologii se aktivně věnuje více než 20 let, z toho 10 let figuroval na obranách. Více než 15 let se věnuje záchranářské kynologii, a ve výchově a výcviku psů preferuje motivační přístup. Věnoval se už stovkám psů nejrůznějších plemen a povah. Vždy zohledňuje individualitu psa.

  • je majitelem SAR DA výcvikového kynologického centra pro veřejnost, organizuje přednášky a tréninkové akce, poskytuje poradenství
    www.poslusnypes.sk
  • je spoluzakladatelem a předsedou OZ SARDA SLOVAKIA – výcvik záchranářských psů, vyhledávání ztracených lidí
    www.sarda.sk
  • je spoluzakladatelem KYNOLOGICKÉHO ZÁCHRANNÉHO SBORU SR
    www.kzzsr.sk

„Psi jsou úžasní! Obohacují naše životy a dokážeme s nimi sdílet krásná přátelství. Jsou to neocenitelní pomocníci i ochránci. Víte, co je nejdůležitější pro šťastný život se psem? ROZUMĚT MU! V článcích zmiňuji témata a rady, které nejčastěji zajímají majitele psů.“

Martin Martiš

Save

 
 

Tahání za vodítko, častý problém

Je to nejčastější problém majitelů psů, kteří přichází na cvičiště. A stejně tak je to nejvíc konzultovaná otázka v rámci poradenství. 

Více
 

Jak se psi učí?

Každý majitel psa by měl mít alespoň základní znalosti o schopnosti psů se učit. Pokud je máte, dokážete korigovat psí chování podle vašich potřeb. V tomto článku si velmi jednoduše vysvětlíme tři základní způsoby, které v kynologii používáme.

Více
 

Výchova psa je umění. Když ho zvládnete, stanete se mistry.

Výchova psa začíná s prvním kontaktem, ale to není výcvik. Výcvik, jak ho běžně lidé vnímají, je výuka psa reagovat na povely. Ty nám pomáhají při komunikaci se psem. Ale výcvik může být různý, od učení k poslušnosti, obrany, přes speciální pachové dovednosti (stopování, vyhledávání lidí, drog, výbušnin) až po výcvik vodících a asistenčních psů či široké spektrum psích sportů.

Více
 

Pejsek z útulku. Vyberte si správně a budete spokojeni

Pokud jste se rozhodli si osvojit pejska z útulku, patří vám v první řadě dík, že pomůžete jednomu z těch, kteří neměli štěstí na majitele.

Více
 

Na příchod štěňátka je třeba se připravit

Když už jsme se zodpovědně rozhodli, že do našeho života přijde nový člen – psík, a vybrali jsme si jaký, blíží se už ta krásná chvíle, kdy si můžeme jít pro štěňátko.

Většinou nejdříve hledáme pro psa jméno (pokud se jménem psa pracujete správně, dokážete zázraky). Na štěňátko je však nutné se poctivě připravit.

Více
 

Psi – Fikce a fakta

Lidská představa o psech je značně zkreslená, v čemž mě neustále utvrzují setkání s majiteli psů. Běžně popisují chování svých psů tak, jako by za ně nebyli zodpovědní lidé, ale psi. Když se jim něco nedaří, většinou za to může pes, protože je takový nebo jinaký. Pes je v tom však vždycky nevinně. Dělá pouze to, co ho naučíme a co mu dovolíme.

Více
 

Správně vybudované jméno pro psa je malý zázrak

Když do výcvikového centra přicházejí majitelé psů na konzultace, jedna z prvních věcí, o které se zajímám, je reakce psa na jméno. Napoví velmi o výchově a vztahu mezi psem a majitelem. Psa pustíme na volno v cizím prostředí a majitel má na něho zavolat jménem.

Více
 

Chceme psa! Je nutné vše zvážit a dobře si to promyslet

Chceme psa! V této jednoduché větě se skrývá obrovská zodpovědnost. Během života s ním budete prožívat krásné chvíle, hodně radosti a zábavy. Bude to nový člen Vaší rodiny. Pes je úžasný společník, věrný přítel, ale je třeba si uvědomit, že během svého života Vám přinese i mnoho starostí.

Více
 
 
 
Doporučujeme pro psy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze