Úprava vody akvária

 
 
 

 
 
 
Úvod > Akvaristika > Úprava vody
 

 
 
Úprava vody akvária
 
 
Cenová hladina
 
 
další kategorie

Přípravky proti řasám

Přípravky proti řasám 
Zvolte si některou z kategorií.
 
 

Ryby a rostliny se můžou cítit dobře jedině v čisté a zdravé vodě bez chlóru a jiných nečistot. Úprava vody je tedy pro vás nevyhnutelnou povinností.

Pro akvária s tropickými rybami je vhodný na úpravu vody z vodovodu kondicionér, který neutralizuje chlór, chloramin a nežádoucí kovy. Obsahuje čisté rostlinné extrakty a viditelně snižuje stres ryb, způsobený dopravou, manipulací a aklimatizací. Úprava vody je nutná i u nově zařízeného akvária. Přípravek s patentovanými živými bakteriemi vytváří biologicky aktivní životní prostředí sloužící k tomu, aby bylo možné umístit rybičky do nově zařízeného akvária. Kromě biologické rovnováhy v akváriu urychluje rozklad škodlivých látek, jakou jsou např. amoniak a dusičnany.

Při každé výměně akvarijní vody za čerstvou a preventivní výměně alespoň z části, se používá

speciální prostředek na úpravu čerstvé vody, který na sebe váže těžké kovy obsahované v čerstvé vodě a vhodně upravuje pH staré i čerstvé vody.

Na zjištění stavu sladké i mořské vody jsou dostupné různé testy, testovací sety a proužky. Za jejich pomocí zjistíte nejdůležitější parametry akvarijní vody, jako je celková a uhličitanová tvrdost, nitridy, nitráty, hodnotu pH a hodnotu chlóru.

Na našem e-shopu máme odstraňovač fosfátů, který zabraňuje růstu řas, tablety na prevenci a dlouhodobou redukci řas a také přípravek na jejich šetrnou biologickou likvidaci.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze